Myers Kokteyli

KRONİK YORGUNLUK, TÜKENMİŞLİK, DEPRESYON KADERİNİZ OLMASIN!

Myers kokteyli (MK); tedavi edici değeri kanıtlanmış, yüksek dozlarda damar içine verilen vitamin ve elektrolit karışımıdır.

MK; magnezyum, kalsiyum, B12, B6, B kompleks, C vitamini gibi mineral ve vitaminlerin enerji kapasitesini arttırmak, hücre fonksiyonlarını düzeltmek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek amacıyla damar yolundan belli aralıklarla verilmesi şeklinde uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Damar içi beslenme (IVB), vitamin, mineral ve diğer besleyici maddeleri doğrudan hastanın kan dolaşımına damar yoluyla verme yöntemidir.  Damardan bu maddelerin verilmesinin en önemli avantajı sindirim sisteminin atlanıyor olmasıdır. Sindirim sistemi devreye girdiğinde vücudun ihtiyacı olan pek çok madde etkinliğini yitirir ya da bağırsaklardan yeterince emilemez. Bazı maddeleri doğrudan kana vermek pek çok hastalığın tedavisinde sayısız avantajlar sağlar.

Myers kokteyli ABD’li doktor John Myers tarafından geliştirilmiş ve Dr. Alan Gaby tarafından yeniden popüler hale getirilmiştir. Bu kokteyl (karışım) hastalara; haftalık ve 15 günlük, aylık  aralıklarla uygulanmıştır. Yorgunluk, depresyon, yaşlılığa bağlı problemler, göğüs ağrısı, astım, migren, hipertiroidi, çarpıntı, cinsel sorunlar, kalp damar hastalıkları, fibromiyalji, kas ağrıları, romatizmal hastalıklar, alerjik hastalıklar, kanser tedavisi, bağışıklık sistemi ile ilgili hastalıklar bu şekilde tedavi ediliyor ve oldukça iyi neticeler alınıyordu.

Myers Kokteyli

Bu tedavi yönteminin uygulanmasındaki esas fikir, sindirim sistemindeki ödem, emilim bozuklukları, bazı besinlerin bazı maddelerin emilimini azaltması gibi sebeplerle istenilen vitamin ve mineral konsantrasyonlarının yeterince yükseltilememesidir.

C vitamini yüksek yoğunluklarda alerjik sorunlara iyi gelir. C vitamini ve B6 vitamini vücudun enerji seviyesini yükseltir, bağışıklık sistemi güçlendirir, viral ve bakteriyel enfeksiyonlarla mücadeleye katkıda bulunur.

Damardan verilen magnezyum, karaciğer ve dolaşım sistemindeki düz kasları rahatlattığından astım, hipertansiyon ve kalp ağrısı gibi durumlarda şikayetlerin azalmasına yardımcı olur. Ayrıca damar yoluyla verilen magnezyum migren ağrılarını keser.

Magnezyum kronik yorgunluk, fibromiyalji ve miyofasial (kas ve diğer yumuşak dokular) ağrılarını önemli ölçüde azaltır.

Myers kokteyline, uygulayıcı hekim tarafından hastalık türüne ve hastanın ihtiyacına göre damar yoluyla ya da kas içi enjeksiyonlar şeklinde değişik ilaveler yapılabilir.

Bu kokteyl;

 • Fiziksel performansı artırmak
 • Kronik yorgunluk, uykusuzluk, ağrı ve fibromiyalji semptomlarını azaltmak
 • Bağışıklık sistemini güçlendirmek
 • Zayıflama rejimlerine destek olmak
 • Glutene ve başka sebeplere bağlı emilim bozuklukları
 • Kalp damar sağlığını desteklemek
 • Kanser tedavilerinde yan etkileri azaltmak
 • Felçli hastalarda tedaviye ve rehabilitasyona katkıda bulunmak
 • Alerjik ve romatizmal hastalıklarda tedaviyi desteklemek
 • Multipl Skleroz gibi nörodejeneratif hastalıklarda yorgunluğu azaltmak ve rehabilitasyonu kolaylaştırmak
 • -Yaşlılarda yaşlılığa ve emilim bozukluklarına bağlı semptomları azaltmak için kullanılır.