Bekir Gökdere

Benim rahatsızlığım, başımı arabanın tavanına şiddetli bir şekilde çarpmamla başladı. Bu ufak kaza belimde şiddetli bir ağrıya neden oldu ve hatta bu ağrı sebebiyle uyku ve yürüme problemleri çekmeye başladım; günlük yaşantım ciddi biçimde aksadı öyle ki, günlerce uyku ve yürüme problemleri çektim.

Daha sonra doktorumun tavsiyesiyle İMS tedavisine başladım. Açıkçası başlarken pek umutlu değildim, tamamen iyileşeceğime dair inancım yoktu. Bu tedavinin, rahatsızlığımdan dolayı kısıtlanan günlük hayatımı iyice kısıtlayacak ve çok zor bir tedavi olacağını zannediyordum. Tedavi sürecinde de belimi zorlamayacak şekilde yaptığım body çalışmalarıma tedavinin herhangi bir olumsuz bir etkisi olmadığını gördüm.

Tedavim 6 seans sürdü. 1.seans bitiminde, hastaneden çıkarken, uzun süredir çektiğim o şiddetli ağrının olmadığını fark ettim. Ancak bu kalıcı bir iyileşme değildi, 2. ve 3. seanslar da bu şekilde devam etti; ağrım her seansta daha da azaldı. 4. seans benim için dönüm noktası oldu. Bu seanstan sonra ağrılarımda %90 azalma oldu ve uzun bir aradan sonra ilk defa tamamen rahat uyuyabildim. Ağrılarımdan dolayı yapamadığım birçok aktiviteyi tekrardan yapmaya başladım. Diğer iki seansla birliktede ağrılarımdan tamamen kurtuldum. Şuanda ise günlük yaşantıma geri dönmüş durumdayım.

Bu tedaviden böyle mükemmel sonuç alabileceğime dair hiç inancım yoktu. Ancak sonuçlar gerçekten şaşırtıcı. Doktoruma ve Sema Hastanesi’ne çabalarından ve göstermiş oldukları yakın alakadan dolayı çok teşekkür ederim.

Bekir GÖKDERE

15/4/2010

admin Yazar