Mukaddes Çalışkan

Size teşekkürlerimi, saygılarımı, minnettarlığımı kelimelerle ifade edemiyorum. Beni ne acılar içinden bu duruma getirdiğinizi dilim döndüğünce izah etmeye çalışacağım:

Size gelmeden önce hastaneye gittim. Orada bulunan doktor bana hiçbir açıklama yapmadan önce iğne ve krem verdi. İğne ve kremi bitirip gittim, bu seferde hap ve ağrı azaltıcı sprey verdiler. Bunları da kullanıp gittim fakat hala omzumdaki ağrıda bir azalma olmadı. Tekrar gittim film çekildi, iğne ve kremin dozajını arttırdı, hap ve spreye devam denildi.

Bunları kullanmama rağmen geceleri 3 gibi şiddetli ağrıdan uyanıyordum. Ağrının azalması için saatlerce bekledikten sonra yorgunluktan uyuyakalıyordum. Bu kadar hap içmeye midem dayanamadı ve 4 kutu mide ilacı bitirmek zorunda kaldım.

Bu olaylar olurken ben tekrar doktora gittim kendisine uyuyamadığımı, sağ elimle yemek yiyemediğimi, banyo yapamadığımı hatta saçımı bile başkasının yardımı ile bağladığımı söyledim. Bana fizik tedavi verdi. 3 hafta fizik tedaviye devam ettim. Ayrıca günde 3 kerede evde spor yapmaya devam ettim, çok az bir faydasını gördüm. Uyumak için artık koluma buz koyuyorum buzun etkisi ile uyuyordum. Doktorlara sorduğum zaman kolumda ne var diye bana hiç bir açıklama yapmıyorlardı.

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine kendi özel doktoruna gittim. Arkadaşım doktorun ortopedi cerrahı olduğunu filmlerimi alıp getirmemin yeterli olacağını söyledi. Kendisi bana fizik tedavin bitsin seni ameliyat ederim dedi.

Aylar geçiyordu fakat benim omzumda iyileşmenin zerresi olmuyordu. Bu sıralarda Gül Kumkum beni arayıp hava çok güzel, güneşli, sıcak seni pikniğe götürüyoruz hem iyi gelir diyerek evden çıkardı. Pikniğe gittik herkes kısa kollu benim üzerimde kalın elyaflı mont var. Sıcaktan herkes üstünü çıkartıyor benim kolum buz gibi. Biz orada iken Konca Kumkum ve eşi geldi. Konca ile sohbet ederken omzumun aylardır ağrıdığını doktorların hiçbir açıklama yapmadıklarını ve ameliyattan bahsettiklerini söyleyip, ameliyat olmak istemediğimi söyledim. Halime çok acıdı. Senin derdine derman bir doktor tanıyorum Doç. Dr. Turan Uslu senin hastalığında olanları iyileştirdi senin filmleri de ona götürüp gösterelim dedi. İşte o andan sonraki gelişmeler ile şu zamana kadar yaşadıklarımı kıyaslayamam bile Allah razı olsun Konca’dan Turan Uslu’ dan emeği geçen herkesten. Turan Bey filmleri görüp senin omzun donmuş bununla sen nasıl yaşayabiliyorsun dedi bende derdimi izaha başladım fakat kendisi benim hastalığımı benden daha iyi biliyordu. O zamana kadar hiç donuk omuz diye bir hastalık duymamıştım. Bana ben seni iyileştireceğim hiç üzülme dedi. İlk seans bitti biraz rahatladım ikinci ve üçüncü seansta o kadar mutlu oldum ki boynuna sarılıp öpmek istedim. Ağrılarım kesildi, geceleri rahat nefes alarak uyuyabiliyorum. Dünyanın en mutlu insanıyım Allah razı olsun, gönlünden ne geçiyorsa olsun inşallah emeği geçenlere tekrar tekrar teşekkür ederim.

Turan Uslu’ya saygılarımla,

Mukaddes Çalışkan

18.07.2011

Share

admin Yazar