Ayşe Leyla Yargılı

23 Ekim 2009 sonunda geçirdiğim protez ameliyatından sonra kalçada başlayıp ayak parmaklarıma kadar uzanan çok yoğun dayanılması güç ağrılarla gözyaşına bulanmış uykusuz geceler geçirdim.

Çekilen tomografi sonucunda ameliyat veya gördüğüm fizyoterapi esnasında zorlanma sonucu bir bel fıtığı oluşmuş olabileceği söylendi. Ancak iki baston ve gözyaşları içinde zorla hareket edebiliyordum.

Tam bel fıtığı ameliyatı olma kararımın arifesinde bir dostumuz Sn. Doç. Dr. Turan Uslu’ ya gitmemizi tavsiye etti. İnternetten tedavi şekli ile yaptığımız araştırma sonunda eşim, bastonlarım ve dayanılmaz ağrılarımla birlikte gittim.

Daha ilk KURU İĞNE seansından sonra doktorumun kalk yürü komutuna uyarak yürümeye başladım 2-3 adım sonra bastonlarımın olmadığını anlayınca o an duyduğum sevinci anlatamam. Doktorcuğumun boynuna sarılıp gözyaşları içinde onu öptüm.

4. seanstan sonra evde tek bastonla 6. seanstan sonrada evde bastonsuz ve ağrısız yürümeye başladım.

Bu arada eşimin 4-5 yıl önce üstüne düşüp sakatladığı sağ  omuzundan bahsedip sağ kolun yana ve öne en fazla. 90 derece kalkabildiğini hiçbir tedavi beklentisi olmaksızın sohbet esnasında öylesine söyledim.

Doktorumuz eşimden hemen bir MR istedi. Bir sonraki gidişimizde benim tedavim esnasında eşimde aynı metotla tedavi etmeye başladı. Şu anda eşim sağ kolunu istediği gibi kaldırmaya ve kullanmaya başladı.

Sağ olasınız sevgili doktorumuz!

Sayın Doç. Dr. Turan Uslu sizi ve insan sevgisi ile dolu kalbinizi güler yüzünüzü her zaman minnet ve şükranla ve teşekkürle anacağız kalın sağlıcakla

Ayşe Leyla YARGILI

30.01.2010

admin Yazar